Telephone
+90 532 514 44 35

FANCOİL

FANCOİLLER Döşeme, Tavan, Gizli Tavan, KASET Tipi
 
42 N Idrofan 42 N ürün gamı estetik ve alımlı tasarımıyla büyük ofis binalarından, hotel veya alışveriş merkezi ve bireysel uygulamalara kadar tüm alanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek hızda, 90 ile 440 l/s hava debisi aralığında yedi farklı kapasite seçeneği mevcuttur. Sessizliğin çok önemli olduğu mekanlar için kullanabileceğiniz tanjensiyel fan (tip 16 ile 50 arasında) ve statik basınç, hava debisinin önemli olduğu mekanlarda kullanabileceğiniz santrifüj fan seçeneği ile size iki farklı imkan sunmaktadır.
Özellikler
•Zarif stili ile 42 N serisi fan coiller odanın dekoruna mükemmel uyum sağlar. Ön boyalı çelik paneller yüksek kaliteli boya katı ile korunmuştur.
•Drenaj tavasında sağlanan esneklik sayesinde başka aksesuara ihtiyaç duymadan aynı ürünü yatay veya dikey uygulamalarda kullanmak mümkündür.
•Fabrika montajı soğutma ve ısıtma bataryası sayesinde dört borulu uygulamalara olanak verir.
•42 N serisi fancoiller çağımızın yeni düşük ses seviyesi standartlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Büzgülü filtre: Idrofan serisi fan coillerin filtreleri tamamen yeni bir konsepttedir. Filtre yüzey alanı büzgülüdür. Bu sayede:Geleneksel filtrelere göre yüzey alanı %87 arttırılmıştır.
  • Yüzey alanına düşen daha az hava debisi, daha düşük basınç kaybı ve ses seviyesi demektir.
  • Standart filtrelere göre filtre temizleme süresi üç kat daha uzundur.
  • Filtre malzemesi EU1 sınıfında ve polipropilendir.
Tam İşlevsel Kumanda Panelleri
Standart modeller için fan coil üzerinde kullanım ve duvara monte edilerek kullanım için termostatlı kontrol kutuları vardır. Duvar tipi kontrol kutusu ile fan coil uzaktan kumanda edilebilir.

FanCoil Nedir ?

 

Temel prensip olarak içerisine sıcak su aldığı zaman sıcak, soğuk su aldığı zaman soğuk üfleyen cihazdır. Üflemeyi ise içinde bulunan fan yardımı ile yapar. İçeri giren akışkan, kılcal borulardan geçtiği sırada hemen arkasındaki fan üfleme yapar. Akışkan sıvı sıcak ise sıcak, soğuk ise soğuk üfleme yapılır. Böylece odanın havası istenilen rejime getirilmiş olur. Fancoil sistemleri iki tipte işlenirler;

2 Borulu Fancoiller :

Üzerinde tek serpantin bulunan fancoil tipidir. Tercih edilmesinin nedeni daha ucuz olmasıdır. Aynı anda ısıtma veya soğutma işlemlerinden birini yapabilir. Bu tip fancoiller özellikle geçiş dönemlerinde işletmede büyük sıkıntılara sebep olur.

4 Borulu Fancoiller :

Üzerinde 2 serpantin bulunan fancoil tipidir. Aynı anda ısıtma ve soğutma işlemini yapabilir.

 

>>>